Typ tekstu: Książka
Autor: Szaniawski Klemens
Tytuł: O nauce, rozumowaniu i wartościach
Rok: 1994
tym literatura statystyczna poświęca wiele miejsca zagadnieniu warunków istnienia klas kompletnych, tzn. klas takich funkcji decyzji, z których żadna nie jest zdominowana przez jakąś inną. Już ta kwestia okazuje się niejednokrotnie trudna do rozstrzygnięcia.
Ale jak ma wyglądać wybór w obrębie klasy kompletnej? To pozostaje sprawą otwartą dla stosującego procedury statystyczne. Ma on (przynajmniej teoretycznie) do wyboru kilka proponowanych kryteriów, z których każde ma jakieś zalety ujawniające się w spełnianych przez nie postulatach. Nic też nie stoi na przeszkodzie przyjęciu jakiegoś nowego kryterium wyboru. Jest to rzeczywiście sprawa indywidualnego rozstrzygnięcia, nie podyktowanego w sposób konieczny przez założenia problemu.
Czy wobec tego
tym literatura statystyczna poświęca wiele miejsca zagadnieniu warunków istnienia klas kompletnych, tzn. klas takich funkcji decyzji, z których żadna nie jest zdominowana przez jakąś inną. Już ta kwestia okazuje się niejednokrotnie trudna do rozstrzygnięcia.<br> Ale jak ma wyglądać wybór w obrębie klasy kompletnej? To pozostaje sprawą otwartą dla stosującego procedury statystyczne. Ma on (przynajmniej teoretycznie) do wyboru kilka proponowanych kryteriów, z których każde ma jakieś zalety ujawniające się w spełnianych przez nie postulatach. Nic też nie stoi na przeszkodzie przyjęciu jakiegoś nowego kryterium wyboru. Jest to rzeczywiście sprawa indywidualnego rozstrzygnięcia, nie podyktowanego w sposób konieczny przez założenia problemu.<br> Czy wobec tego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego