Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
z klasyfikacji, w której wyodrębniono:
• jedenaście klas prędkości wiatru: u=1, 2, 3,... 11 m/s(dla u!1 lub 11 m/s zakłada się u=1 lub 11m/s),
• sześć stanów równowagi atmosfery (prędkości wiatru, które mogą wystąpić w różnych stanach - patrz tab. 8.2).
Wyniki obliczeń stężenia występującego w linii wiatru, x, w czterech różnych sytuacjach meteorologicznych przedstawiono poglądowo na rysunku 8.5.

Zestawienie trzydziestu sześciu takich krzywych pozwala stwierdzić, jakie jest maksymalne stężenie, które może wystąpić w danej odległości od emitora, i jaka sytuacja meteorologiczna temu sprzyja.
Wykonanie analogicznych obliczeń dla każdego węzła wybranej siatki obliczeniowej
z klasyfikacji, w której wyodrębniono:<br>&#149; jedenaście klas prędkości wiatru: u=1, 2, 3,... 11 m/s(dla u!1 lub 11 m/s zakłada się u=1 lub 11m/s),<br>&#149; sześć stanów równowagi atmosfery (prędkości wiatru, które mogą wystąpić w różnych stanach - patrz tab. 8.2).<br>Wyniki obliczeń stężenia występującego w linii wiatru, x, w czterech różnych sytuacjach meteorologicznych przedstawiono poglądowo na rysunku 8.5. <br>&lt;gap reason="tab"&gt;<br>Zestawienie trzydziestu sześciu takich krzywych pozwala stwierdzić, jakie jest maksymalne stężenie, które może wystąpić w danej odległości od emitora, i jaka sytuacja meteorologiczna temu sprzyja.<br>Wykonanie analogicznych obliczeń dla każdego węzła wybranej siatki obliczeniowej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego