Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Studia Socjologiczne
Nr: 4
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1976
którym maksymalnie realizowała cechy reprezentowanego przez siebie typu zbiorowości. Powstanie wyższej rasy wiązało się już z aktem podboju i wspólną ewolucją grup jako nowej całości.
Zgodnie z powyższym czym innym zaś pełnia istnienia, do której dochodziły rasy występujące u końca procesu dziejowego. na przykład horda pierwotna, która osiągnęła już najwyższy stopień rozwoju, pozwalający jej na wystąpienie w roli podmiotu, w ogólniejszym kontekście ukazywała się tylko jako "dostatecznie ukształtowana". Podobnie przedstawiały się późniejsze formy (plemiona czy ludy) w odniesieniu do narodów, stanowiących finalny wynik procesów rasotwórczych).
Rozumując w powyższy sposób, myśliciel nie przywiązywał większej wagi do ogólnego określenia rasy, gdyż ograniczało ono
którym maksymalnie realizowała cechy reprezentowanego przez siebie typu zbiorowości. Powstanie wyższej rasy wiązało się już z aktem podboju i wspólną ewolucją grup jako nowej całości.<br>Zgodnie z powyższym czym innym zaś pełnia istnienia, do której dochodziły rasy występujące u końca procesu dziejowego. na przykład horda pierwotna, która osiągnęła już najwyższy stopień rozwoju, pozwalający jej na wystąpienie w roli podmiotu, w ogólniejszym kontekście ukazywała się tylko jako "dostatecznie ukształtowana". Podobnie przedstawiały się późniejsze formy (plemiona czy ludy) w odniesieniu do narodów, stanowiących finalny wynik procesów rasotwórczych). &lt;page nr=92&gt;<br>Rozumując w powyższy sposób, myśliciel nie przywiązywał większej wagi do ogólnego określenia rasy, gdyż ograniczało ono
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego