Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 32
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
ocenę polityki rządu Buzka i na ocenę działań prezydenta Kwaśniewskiego. Uzyskaliśmy silny efekt przeceniania wpływu mediów na politycznych przeciwników; zwłaszcza silną asymetrię w przypisywaniu telewizji wpływu na siebie i na przeciwników wykazywali sympatycy premiera. Ponadto, zarówno sympatycy Jerzego Buzka jak i sympatycy prezydenta Kwaśniewskiego uważali, że telewizja jest stronnicza; większą stronniczość telewizji spostrzegali sympatycy premiera.
Psychologicznie jest to zrozumiałe: media widziane są jako tym bardziej stronnicze, im bardziej przeceniany jest ich wpływ na naszych politycznych przeciwników. Jest to także związane ze sposobem postrzegania politycznych przeciwników w wielu innych wymiarach oraz z ostrością politycznych kategoryzacji.
Prezydencka kampania wyborcza przed nami. Kłótnie o
ocenę polityki rządu Buzka i na ocenę działań prezydenta Kwaśniewskiego. Uzyskaliśmy silny efekt przeceniania wpływu mediów na politycznych przeciwników; zwłaszcza silną asymetrię w przypisywaniu telewizji wpływu na siebie i na przeciwników wykazywali sympatycy premiera. Ponadto, zarówno sympatycy Jerzego Buzka jak i sympatycy prezydenta Kwaśniewskiego uważali, że telewizja jest stronnicza; większą stronniczość telewizji spostrzegali sympatycy premiera.<br>Psychologicznie jest to zrozumiałe: media widziane są jako tym bardziej stronnicze, im bardziej przeceniany jest ich wpływ na naszych politycznych przeciwników. Jest to także związane ze sposobem postrzegania politycznych przeciwników w wielu innych wymiarach oraz z ostrością politycznych kategoryzacji.<br>Prezydencka kampania wyborcza przed nami. Kłótnie o
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego