Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
5 ) obliczano, korzystając z równania:

Na podstawie wyników kilkunastu zespołowych pomiarów wykonanych w odległości 400-500 metrów od dominującego emitora obliczono średnią wartość:
Wynik pomiaru umożliwił oszacowanie emisji odorantów. Zastosowano metodę prób i błędów, wykonując symulacje rozprzestrzeniania się w warunkach meteorologicznych panujących w dniu pomiarów. Wykorzystano parametry emisji parogazu z suszarni wysłodków: wysokość: 15 m, średnica:2 m, prędkość gazów: 7,9 m/s, temperatura: 453 K. Przy założeniu, że emisja odorantów wynosi około 600 kjz/s, otrzymano wyniki przedstawione na rysunku10.20. Rysunek pozwala stwierdzić, że średnia z wyników oznaczeń terenowych jest zbliżona do wartości obliczonej.
Wyniki pomiarów i obliczeń
5 ) obliczano, korzystając z równania:<br>&lt;gap&gt;<br>Na podstawie wyników kilkunastu zespołowych pomiarów wykonanych w odległości 400-500 metrów od dominującego emitora obliczono średnią wartość: &lt;gap&gt;<br>Wynik pomiaru umożliwił oszacowanie emisji odorantów. Zastosowano metodę prób i błędów, wykonując symulacje rozprzestrzeniania się w warunkach meteorologicznych panujących w dniu pomiarów. Wykorzystano parametry emisji parogazu z suszarni wysłodków: wysokość: 15 m, średnica:2 m, prędkość gazów: 7,9 m/s, temperatura: 453 K. Przy założeniu, że emisja odorantów wynosi około 600 kjz/s, otrzymano wyniki przedstawione na rysunku10.20. Rysunek pozwala stwierdzić, że średnia z wyników oznaczeń terenowych jest zbliżona do wartości obliczonej.<br>Wyniki pomiarów i obliczeń
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego