Typ tekstu: Rozmowa bezpośrednia
Tytuł: Rozmowa o sprawach codziennych
Rok powstania: 2001
się przykryć, prześcieradełkiem się przykryć.
A dlaczego ciocia mówi Maciuś? Powtarza ciocia, powtórzyła ciocia to drugi raz. Przy Agatce też Maciuś, bo je dużo kiełbasy, mało chleba. Stasio też Maciuś.
No bo to tak jest, prawdziwe takie, potoczne właściwie. Można użyć takiego słowa często.
Yhy. No i fajnie.
No bo świnka to byłoby brzydkie, czy świnia na przykład, nie? Ale Maciek to jest takie... pasuje. Adekwatne do do tłustości, nadwagi.
Do tuszy, do nadwagi.
Do nadwagi, no.
No tak.
Ale odchudzać się nie chce, mówi, że mu tak dobrze. Ja tam się odchudziłam już dużo. Ważę siedemdziesiąt dwa kilo.
Nie, ładnie
się przykryć, prześcieradełkiem się przykryć.&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;A dlaczego ciocia mówi Maciuś? Powtarza ciocia, powtórzyła ciocia to drugi raz. Przy Agatce też Maciuś, bo je dużo kiełbasy, mało chleba. Stasio też Maciuś.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;No bo to tak jest, prawdziwe takie, potoczne właściwie. Można użyć takiego słowa często.&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Yhy. No i fajnie.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;No bo świnka to byłoby brzydkie, czy świnia na przykład, nie? Ale Maciek to jest takie... pasuje. Adekwatne do do tłustości, nadwagi.&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Do tuszy, do nadwagi.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Do nadwagi, no.&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;No tak.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Ale odchudzać się nie chce, mówi, że mu tak dobrze. Ja tam się odchudziłam już dużo. Ważę siedemdziesiąt dwa kilo.&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Nie, ładnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego