Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Młody Technik
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1971
dopasowywaniu pierścieni postaramy się, aby luzu nie było wcale.
Przy zakładaniu pierścieni na tłoczek posługujemy się trzema paskami z cienkiej blachy wyciętymi z puszki od konserw (rys. 10). Zakładanie pierścieni przez rozginanie w palcach z reguły prowadzi do ich pęknięcia.
Teraz możemy już połączyć tłoczek z główka korbowodu za pomocą sworznia tłokowego, którego nie trzeba wymieniać na nowy. Nie potrzeba również wymieniać tulejki główki korbowodu, tulejki łączącej korbowód z wałem korbowym oraz łożysk tocznych korbowodu. Luzy, czyniące te zespoły nieprzydatnymi do pracy w silniku spalinowym, są bez znaczenia w sprężarce, która ma przecież niewielkie obroty.
Jako koła zamachowego i jednocześnie pasowego
dopasowywaniu pierścieni postaramy się, aby luzu nie było wcale.<br>Przy zakładaniu pierścieni na tłoczek posługujemy się trzema paskami z cienkiej blachy wyciętymi z puszki od konserw (rys. 10). Zakładanie pierścieni przez rozginanie w palcach z reguły prowadzi do ich pęknięcia.<br>Teraz możemy już połączyć tłoczek z główka korbowodu za pomocą sworznia tłokowego, którego nie trzeba wymieniać na nowy. Nie potrzeba również wymieniać tulejki główki korbowodu, tulejki łączącej korbowód z wałem korbowym oraz łożysk tocznych korbowodu. Luzy, czyniące te zespoły nieprzydatnymi do pracy w silniku spalinowym, są bez znaczenia w sprężarce, która ma przecież niewielkie obroty.<br>Jako koła zamachowego i jednocześnie pasowego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego