Typ tekstu: Książka
Autor: Miłosz Czesław
Tytuł: Abecadło Miłosza
Rok: 1997
dopatrzyć się bardzo pragmatycznego stosunku do prawdy, skoro tak rozmaite, niezgodne ze sobą teksty moją wyobraźnię karmiły. Nie zapieram się, Doświadczenia religijne Williama Jamesa, właśnie pragmatysty, przeczytane w Wilnie w latach szkolnych, mocno mnie przejęły. Muszę jednak zaraz dodać, że właściwa pragmatystom tolerancja wcale nie musi prowadzić do robienia jakiejś synkretycznej mieszanki wierzeń i wyznań, jak to zresztą stało się w ruchu The New Age. Zdaje się, że umiałem się od tego uchronić.
Do lektur budujących zaliczam też niektórych filozofów gorzkich, ale mimo to krzepiących: Schopenhauer, niektóre pisma Nietzschego, Szestow.

Bulsiewicz, Tadeusz. Szczęśliwy Bulsiewiczu, najbardziej urodziwy z uczniów Studium Teatralnego Ireny
dopatrzyć się bardzo pragmatycznego stosunku do prawdy, skoro tak rozmaite, niezgodne ze sobą teksty moją wyobraźnię karmiły. Nie zapieram się, Doświadczenia religijne Williama Jamesa, właśnie pragmatysty, przeczytane w Wilnie w latach szkolnych, mocno mnie przejęły. Muszę jednak zaraz dodać, że właściwa pragmatystom tolerancja wcale nie musi prowadzić do robienia jakiejś synkretycznej mieszanki wierzeń i wyznań, jak to zresztą stało się w ruchu The New Age. Zdaje się, że umiałem się od tego uchronić.<br> Do lektur budujących zaliczam też niektórych filozofów gorzkich, ale mimo to krzepiących: Schopenhauer, niektóre pisma Nietzschego, Szestow. <br><br>&lt;tit&gt;Bulsiewicz, Tadeusz.&lt;/&gt; Szczęśliwy Bulsiewiczu, najbardziej urodziwy z uczniów Studium Teatralnego Ireny
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego