Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
życiowej jest zbyt iluzoryczna, iżby można ją było uznać za źródło osobistych rozczarowań. Poczucie deprywacji zależy bowiem ((...)). Tylko wtedy, gdy ludzie w nowej sytuacji oczekują daremnie poprawy położenia, porównywalnej z innymi, którym się powiodło, rodzi się rozczarowanie, frustracja - a w krańcowych przypadkach: agresja i autoagresja.

Wszelako nie tylko relatywne pogorszenie sytuacji materialnej, ale i społecznego prestiżu klasy czy warstwy społeczeństwa - uznawanej dawniej (niechby nawet deklaratywnie) za "przodującą" - dodatkowo utrudnia akceptowanie istniejącego stanu rzeczy. Jest to szczególnie dotkliwe w pierwszym okresie transformacji, jeszcze ((...)) i w którym reguły gry, zwłaszcza dla wychowanych w dawnym nakazowo-rozdzielczym systemie, są nieczytelne.

Podobne stany frustracyjne, może bardziej
życiowej jest zbyt iluzoryczna, iżby można ją było uznać za źródło osobistych rozczarowań. Poczucie deprywacji zależy bowiem ((...)). Tylko wtedy, gdy ludzie w nowej sytuacji oczekują daremnie poprawy położenia, porównywalnej z innymi, którym się powiodło, rodzi się rozczarowanie, frustracja - a w krańcowych przypadkach: agresja i autoagresja.<br><br> Wszelako nie tylko relatywne pogorszenie sytuacji materialnej, ale i społecznego prestiżu klasy czy warstwy społeczeństwa - uznawanej dawniej (niechby nawet deklaratywnie) za "przodującą" - dodatkowo utrudnia akceptowanie istniejącego stanu rzeczy. Jest to szczególnie dotkliwe w pierwszym okresie transformacji, jeszcze ((...)) i w którym reguły gry, zwłaszcza dla wychowanych w dawnym nakazowo-rozdzielczym systemie, są nieczytelne.<br><br> Podobne stany frustracyjne, może bardziej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego