Typ tekstu: Książka
Tytuł: Alkohol a społeczeństwo. Postawy i zachowania Polaków wobec alkoholu i problemów alkoholowych
Rok: 2004
że wzrost średniego spożycia napojów spirytusowych dokonał się przede wszystkim za sprawą zwiększenia częstotliwości picia. Na wzrost średniego spożycia wina złożyło się nieznaczne zwiększenie liczby konsumentów oraz nieznaczny wzrost częstotliwości picia. Niewielki wzrost konsumpcji piwa wiązać należy ze zwiększeniem się liczby konsumentów oraz zwiększeniem się częstości picia.
Średnia konsumpcja alkoholu, szacowana na wstępie tej części raportu kryje bardzo silne zróżnicowania widoczne, gdy spojrzymy na cały rozkład. Na jej podstawie nie dowiemy się ile pije przeciętny mieszkaniec naszego kraju. W tabeli 6. zawarto odsetek badanych przyporządkowane do poszczególnych poziomów konsumpcji.




Kształt rozkładu spożycia, zarówno w 2002, jak i w 2003 roku, wykazuje
że wzrost średniego spożycia napojów spirytusowych dokonał się przede wszystkim za sprawą zwiększenia częstotliwości picia. Na wzrost średniego spożycia wina złożyło się nieznaczne zwiększenie liczby konsumentów oraz nieznaczny wzrost częstotliwości picia. Niewielki wzrost konsumpcji piwa wiązać należy ze zwiększeniem się liczby konsumentów oraz zwiększeniem się częstości picia. <br>Średnia konsumpcja alkoholu, szacowana na wstępie tej części raportu kryje bardzo silne zróżnicowania widoczne, gdy spojrzymy na cały rozkład. Na jej podstawie nie dowiemy się ile pije przeciętny mieszkaniec naszego kraju. W tabeli 6. zawarto odsetek badanych przyporządkowane do poszczególnych poziomów konsumpcji. <br><br>&lt;gap reason="tab"&gt;<br><br><br>Kształt rozkładu spożycia, zarówno w 2002, jak i w 2003 roku, wykazuje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego