Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Przez pięć miesięcy prawie dwudziestoosobowy zespół w stołecznym ratuszu szacował zniszczenia niemal metr po metrze, korzystając z archiwów, zdjęć i map przedwojennych i powojennych.
- Braliśmy pod uwagę 133 obiekty zabytkowe, 111 zakładów przemysłowych i budynek po budynku z 40 kwartałów, na które podzieliliśmy miasto - mówi prof. Wojciech Falkowski, szef zespołu szacującego straty. Obliczenia objęły wszystkie nieruchomości na terenie miasta w granicach z 1939 r.
Eksperci korzystali też z 62 tysięcy ankiet, jakie złożyli w latach 1945 - 1946 mieszkańcy Warszawy w ówczesnych biurach samorządowych. Były tam niezwykle szczegółowo wycenione urządzenia i sprzęt.
Te kwestionariusze opiewały na ok. 16 mld ówczesnych zł, co
Przez pięć miesięcy prawie dwudziestoosobowy zespół w stołecznym ratuszu szacował zniszczenia niemal metr po metrze, korzystając z archiwów, zdjęć i map przedwojennych i powojennych.<br>- Braliśmy pod uwagę 133 obiekty zabytkowe, 111 zakładów przemysłowych i budynek po budynku z 40 kwartałów, na które podzieliliśmy miasto - mówi prof. &lt;name type="person"&gt;Wojciech Falkowski&lt;/&gt;, szef zespołu szacującego straty. Obliczenia objęły wszystkie nieruchomości na terenie miasta w granicach z 1939 r.<br>Eksperci korzystali też z 62 tysięcy ankiet, jakie złożyli w latach 1945 - 1946 mieszkańcy &lt;name type="place"&gt;Warszawy&lt;/&gt; w ówczesnych biurach samorządowych. Były tam niezwykle szczegółowo wycenione urządzenia i sprzęt.<br>Te kwestionariusze opiewały na ok. 16 mld ówczesnych zł, co
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego