Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2908
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
styczniowych. Podobno była tak tęga, że po schodach wchodziła tyłem. Znała świetnie kuchnię francuską i wiedeńską. Napisała wiele książek i poradników, z których największy rozgłos zyskało wydane w 1860 r., a potem dziesiątki razy wznawiane "365 obiadów za pięć złotych".
Dzisiejszego czytelnika książka ta zachwyca nie tylko piękną i momentami szalenie zabawną kulinarną polszczyzną XIX wieku, ale przede wszystkim bogactwem kulinarnej wiedzy.
Oto kilka szczególnie inspirujących przepisów, które wybrałem dla Państwa z biblii polskiego smakosza.

Cąber barani na sposób sarny
Cąber, lub nawet pieczeń baranią, można urządzić zupełnie jak sarnę.
Kazać od razu wyrżnąć duży cąber u rzeźnika, gdyż rzadko kiedy
styczniowych. Podobno była tak tęga, że po schodach wchodziła tyłem. Znała świetnie kuchnię francuską i wiedeńską. Napisała wiele książek i poradników, z których największy rozgłos zyskało wydane w 1860 r., a potem dziesiątki razy wznawiane &lt;name type="tit"&gt;"365 obiadów za pięć złotych"&lt;/&gt;. <br>Dzisiejszego czytelnika książka ta zachwyca nie tylko piękną i momentami szalenie zabawną kulinarną polszczyzną XIX wieku, ale przede wszystkim bogactwem kulinarnej wiedzy. <br>Oto kilka szczególnie inspirujących przepisów, które wybrałem dla Państwa z biblii polskiego smakosza.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;Cąber barani na sposób sarny&lt;/&gt;<br>&lt;q&gt;Cąber, lub nawet pieczeń baranią, można urządzić zupełnie jak sarnę.<br>Kazać od razu wyrżnąć duży cąber u rzeźnika, gdyż rzadko kiedy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego