Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.14
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
zaproponuje rozpisanie narodowego referendum. Z podobnym wnioskiem wystąpiła centrolewicowa opozycja. W świetle prawa poddanie sprawy pod powszechne głosowanie - w świetle negatywnego wyroku Trybunału - jest już jednak niepotrzebne.
AFP, PAP, BBC.


Iran
Zaostrza się walka między reformatorami a konserwatystami
Prezydent grozi dymisją rządu
Madżlis nie dla liberałów

Irański prezydent, a zarazem szef rządu Mohammad Chatami ostrzegł wczoraj, że jeśli Rada Strażników Rewolucji, pełniąca polityczny i religijny nadzór nad aparatem władzy w Iranie, nie przywróci na listach wyborczych skreślonych nazwisk, to cały rząd może się podać do dymisji. - Albo wszyscy razem odejdziemy, albo zostaniemy - powiedział prezydent stojący na czele reformatorów.
Dymisją grozi też 27
zaproponuje rozpisanie narodowego referendum. Z podobnym wnioskiem wystąpiła centrolewicowa opozycja. W świetle prawa poddanie sprawy pod powszechne głosowanie - w świetle negatywnego wyroku &lt;name type="org"&gt;Trybunału&lt;/&gt; - jest już jednak niepotrzebne.<br>&lt;au&gt;AFP, PAP, BBC.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Iran&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Zaostrza się walka między reformatorami a konserwatystami&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Prezydent grozi dymisją rządu&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="org"&gt;Madżlis&lt;/&gt; nie dla liberałów&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Irański prezydent, a zarazem szef rządu &lt;name type="person"&gt;Mohammad Chatami&lt;/&gt; ostrzegł wczoraj, że jeśli &lt;name type="org"&gt;Rada Strażników Rewolucji&lt;/&gt;, pełniąca polityczny i religijny nadzór nad aparatem władzy w &lt;name type="place"&gt;Iranie&lt;/&gt;, nie przywróci na listach wyborczych skreślonych nazwisk, to cały rząd może się podać do dymisji. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Albo wszyscy razem odejdziemy, albo zostaniemy&lt;/&gt;&lt;/&gt; - powiedział prezydent stojący na czele reformatorów.&lt;/&gt;<br>Dymisją grozi też 27
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego