Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
wywarła ogromny wpływ na rozwój teorii, konstrukcji i technologii przyrządów optycznych był profesor tegoż Uniwersytetu Ernst Abbe. Jego prace miały fundamentalne znaczenie w rozwoju światowej optyki.
W dziedzinie produkcji szkła optycznego, a szczególnie tworzenia jego nowych gatunków, wielki wkład wniósł dr Otto Schott (1851-1935), który zorganizował w Jenie hutę szkła optycznego, największy zakład tego typu w Europie, do dziś noszący imię swego twórcy.
Owocna współpraca tych trzech wybitnych twórców doprowadziła do tego, iż zakłady noszące nazwę C. Zeiss Jena w 1914 r. zatrudniały 5300 osób, w tym 45 naukowców oraz 280 inżynierów i wysoko kwalifikowanych mistrzów.
„Dzięki temu Fabryka Zeissa
wywarła ogromny wpływ na rozwój teorii, konstrukcji i technologii przyrządów optycznych był profesor tegoż Uniwersytetu Ernst Abbe. Jego prace miały fundamentalne znaczenie w rozwoju światowej optyki.<br>W dziedzinie produkcji szkła optycznego, a szczególnie tworzenia jego nowych gatunków, wielki wkład wniósł dr Otto Schott (1851-1935), który zorganizował w Jenie hutę szkła optycznego, największy zakład tego typu w Europie, do dziś noszący imię swego twórcy.<br>Owocna współpraca tych trzech wybitnych twórców doprowadziła do tego, iż zakłady noszące nazwę C. Zeiss Jena w 1914 r. zatrudniały 5300 osób, w tym 45 naukowców oraz 280 inżynierów i wysoko kwalifikowanych mistrzów.<br>&lt;q&gt;&#132;Dzięki temu Fabryka Zeissa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego