Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 28.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
90 procent polskich przestępców nie trafia za kraty. Mimo udowodnionej winy dostają wyrok w zawieszeniu. Z danych Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości wynika, że polskie sądownictwo jest jednym z najbardziej liberalnych w Europie. Tendencja ta pojawiła się jeszcze za czasu obowiązywania poprzedniego, surowego kodeksu karnego.

Dane zebrane przez rządowy Instytut Wymiaru Sprawiedliwości szokują. O ile w Danii 60 proc. przestępców, którym udowodniono pobicie, trafia do więzienia, w Polsce zaledwie 9 proc. W Grecji za kradzież za kraty trafia 64 proc., w Polsce 11 proc. Nawet w przypadku tak okrutnych przestępstw jak gwałt co trzeci przestępca w Polsce wychodzi na wolność.
Powyższe dane pochodzą
90 procent polskich przestępców nie trafia za kraty. Mimo udowodnionej winy dostają wyrok w zawieszeniu. Z danych Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości wynika, że polskie sądownictwo jest jednym z najbardziej liberalnych w Europie. Tendencja ta pojawiła się jeszcze za czasu obowiązywania poprzedniego, surowego kodeksu karnego.&lt;/&gt;<br><br>Dane zebrane przez rządowy Instytut Wymiaru Sprawiedliwości szokują. O ile w Danii 60 proc. przestępców, którym udowodniono pobicie, trafia do więzienia, w Polsce zaledwie 9 proc. W Grecji za kradzież za kraty trafia 64 proc., w Polsce 11 proc. Nawet w przypadku tak okrutnych przestępstw jak gwałt co trzeci przestępca w Polsce wychodzi na wolność. <br>Powyższe dane pochodzą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego