Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 33
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
reprezentujący Ligę Akademicką, wychodzą ze śmiałą propozycją, by przed zasadniczą bitwą, w ramach wstępnych harców, król stoczył z mistrzem pojedynek na miny. Herold krzyżacki przywozi odpowiedź na piśmie: "Min niet", co dowodzi, iż polski nie był wówczas językiem znanym wśród sztabów armii zachodnioeuropejskich.
Początek bitwy. Staś Tarkowski używa biegle swego sztucera, paląc z wysokości słonia Kinga wprost w krzyżackie przyłbice. Obok Maciej Dobrzyński operuje swą słynną Rózgą, zaś Michał Wołodyjowski kręci młynki szablą. Synkowie starego Kiemlicza pytają: "Ociec, prać?", po czym zabierają się do dzieła.
Zjawia się w kadrze Bartek Zwycięzca, któremu jednak wszystko się poplątało i nie ma pojęcia, po
reprezentujący Ligę Akademicką, wychodzą ze śmiałą propozycją, by przed zasadniczą bitwą, w ramach wstępnych harców, król stoczył z mistrzem pojedynek na miny. Herold krzyżacki przywozi odpowiedź na piśmie: "Min niet", co dowodzi, iż polski nie był wówczas językiem znanym wśród sztabów armii zachodnioeuropejskich.<br>Początek bitwy. Staś Tarkowski używa biegle swego sztucera, paląc z wysokości słonia Kinga wprost w krzyżackie przyłbice. Obok Maciej Dobrzyński operuje swą słynną Rózgą, zaś Michał Wołodyjowski kręci młynki szablą. Synkowie starego Kiemlicza pytają: "Ociec, prać?", po czym zabierają się do dzieła.<br>Zjawia się w kadrze Bartek Zwycięzca, któremu jednak wszystko się poplątało i nie ma pojęcia, po
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego