Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 35
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
łączącymi wiele z wymienionych miejscowości - czytamy we wstępie. Prezentowane w publikacji kościoły - poza zakopiańskimi - nie doczekały się do tej pory opracowania i dlatego też profesor Skorupa w większości obiektów przeprowadził szczegółową inwentaryzację.
Wydawnictwo zostało wzbogacone wieloma fotografiami czarno-białymi i barwnymi oraz rysunkami. Natomiast część tekstowa została uzupełniona słowniczkiem terminologicznym sztuk pięknych i sztuki góralskiej, indeksem nazwisk i miejscowości, a także wizerunków świętych oraz scen z życia Chrystusa i Matki Boskiej. Autor podał również spis literatury, z której korzystał podczas pracy nad publikacją.
jof

Andrzej Skorupa, "Zabytkowe kościoły Skalnego Podhala". Oficyna Podhalańska Związku Podhalan, Kraków 1999 r.



Bronisławowi Piłsudskiemu

We wtorek, 30
łączącymi wiele z wymienionych miejscowości - czytamy we wstępie. Prezentowane w publikacji kościoły - poza zakopiańskimi - nie doczekały się do tej pory opracowania i dlatego też profesor Skorupa w większości obiektów przeprowadził szczegółową inwentaryzację.<br>Wydawnictwo zostało wzbogacone wieloma fotografiami czarno-białymi i barwnymi oraz rysunkami. Natomiast część tekstowa została uzupełniona słowniczkiem terminologicznym sztuk pięknych i sztuki góralskiej, indeksem nazwisk i miejscowości, a także wizerunków świętych oraz scen z życia Chrystusa i Matki Boskiej. Autor podał również spis literatury, z której korzystał podczas pracy nad publikacją.<br>&lt;au&gt;jof&lt;/&gt;<br><br>Andrzej Skorupa, "Zabytkowe kościoły Skalnego Podhala". Oficyna Podhalańska Związku Podhalan, Kraków 1999 r.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Bronisławowi Piłsudskiemu&lt;/tit&gt;<br><br>We wtorek, 30
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego