Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wiedza i Życie
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
typowe stacje zostają wprowadzone każdorazowo przed lotem do pamięci mikroprocesora pokładowego rakiety.
W atakach na Irak do niszczenia obiektów infrastruktury wojskowej (np. stanowisk dowodzenia, hangarów samolotów, schronów itp.) użyto głównie bomb kierowanych GBU-15. Bombę taką można zrzucić z bardzo dużych wysokości i z dala od celu (bomba leci lotem szybowym kilkanaście kilometrów). Ma ona głowicę bojową o masie 1000 kg oraz moduły telewizyjnego dziennego lub nocnego naprowadzania.

POCISKI MANEWRUJĄCE TYPU "CRUISE"
W działaniach bojowych przeciw Irakowi użyto 415 pocisków manewrujących "Cruise", w tym 325 pocisków BGM-109 "Tomahawk" odpalanych z okrętów i 90 pocisków AGM-86 odpalanych z bombowców.
Oba
typowe stacje zostają wprowadzone każdorazowo przed lotem do pamięci mikroprocesora pokładowego rakiety.<br>W atakach na Irak do niszczenia obiektów infrastruktury wojskowej (np. stanowisk dowodzenia, hangarów samolotów, schronów itp.) użyto głównie bomb kierowanych GBU-15. Bombę taką można zrzucić z bardzo dużych wysokości i z dala od celu (bomba leci lotem szybowym kilkanaście kilometrów). Ma ona głowicę bojową o masie 1000 kg oraz moduły telewizyjnego dziennego lub nocnego naprowadzania.<br><br>&lt;tit1&gt;POCISKI MANEWRUJĄCE TYPU "CRUISE"&lt;/tit1&gt;<br>W działaniach bojowych przeciw Irakowi użyto 415 pocisków manewrujących "Cruise", w tym 325 pocisków BGM-109 "Tomahawk" odpalanych z okrętów i 90 pocisków AGM-86 odpalanych z bombowców.<br>Oba
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego