Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: Idea mobile
Rok: 2003
jednak kolejne pytanie:

Czy to bezpieczne?

Bezpieczeństwo w sieci już od dłuższego czasu budzi kontrowersje. Sytuacja jednak wygląda zupełnie inaczej w przypadku, gdy wypełniamy formularz zawierający nasze dane osobowe i przesyłamy dalej, a zupełnie inaczej w przypadku podawania numerów kart płatniczych podczas wykonywania płatności.

Najczęstszym zabezpieczeniem stosowanym przez banki jest szyfrowanie połączenia pomiędzy serwerem a użytkownikiem systemu. Do tego celu stosuje się protokół SSL oferujący m.in. szyfrowanie kluczem 128-bitowym. Każde nawiązanie połączenia z serwisem banku jest szyfrowane nowym kluczem, który jest ustalany oddzielnie dla każdej transakcji.
To pozwala zabezpieczyć użytkownika systemu przed przechwyceniem informacji o jego koncie. Dodatkowo stosowane
jednak kolejne pytanie:<br><br>&lt;tit&gt;Czy to bezpieczne?&lt;/&gt;<br><br>Bezpieczeństwo w sieci już od dłuższego czasu budzi kontrowersje. Sytuacja jednak wygląda zupełnie inaczej w przypadku, gdy wypełniamy formularz zawierający nasze dane osobowe i przesyłamy dalej, a zupełnie inaczej w przypadku podawania numerów kart płatniczych podczas wykonywania płatności.<br><br>Najczęstszym zabezpieczeniem stosowanym przez banki jest szyfrowanie połączenia pomiędzy serwerem a użytkownikiem systemu. Do tego celu stosuje się protokół SSL oferujący m.in. szyfrowanie kluczem 128-bitowym. Każde nawiązanie połączenia z serwisem banku jest szyfrowane nowym kluczem, który jest ustalany oddzielnie dla każdej transakcji.<br>To pozwala zabezpieczyć użytkownika systemu przed przechwyceniem informacji o jego koncie. Dodatkowo stosowane
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego