Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wiadomości Botaniczne
Nr: XVIII
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1974
ciężaru diaspor (Korsmo, Salisbury, Rothmaler, Murawjewa, Dobrochotow) lub przy charakterystyce spektrów disseminacyjuych w zespołach segetalnych (Molinier i Muller, Sissingh). Ustalono związek zachodzący pomiędzy ciężarem nasion a przynależnością gatunku do określonej grupy syntaksonomicznej. W pracy przeprowadzono ekologiczną klasyfikację diaspor, opartą na bezpośrednich obserwacjach przeprowadzonych w Gorcach. Umiejętnie zestawione i starannie opracowane tabele i rysunki umożliwiły przeprowadzenie analiz uzyskanych wyników i na wysnucie licznych ugruntowanych wniosków.
Autor, znawca zagadnień ekologii chwastów, oparł swoje wieloletnie badania nad chwastami polnymi na bardzo sumiennym przestudiowaniu literatury tego przedmiotu, na 85 pracach uwzględnionego piśmiennictwa.
Praca Kornasia zajmująca się pionowymi wędrówkami chwastów, głównie zaś sprawą zawlekania nasion chwastów
ciężaru diaspor (Korsmo, Salisbury, Rothmaler, Murawjewa, Dobrochotow) lub przy charakterystyce spektrów disseminacyjuych w zespołach segetalnych (Molinier i Muller, Sissingh). Ustalono związek zachodzący pomiędzy ciężarem nasion a przynależnością gatunku do określonej grupy syntaksonomicznej. W pracy przeprowadzono ekologiczną klasyfikację diaspor, opartą na bezpośrednich obserwacjach przeprowadzonych w Gorcach. Umiejętnie zestawione i starannie opracowane tabele i rysunki umożliwiły przeprowadzenie analiz uzyskanych wyników i na wysnucie licznych ugruntowanych wniosków.<br>Autor, znawca zagadnień ekologii chwastów, oparł swoje wieloletnie badania nad chwastami polnymi na bardzo sumiennym przestudiowaniu literatury tego przedmiotu, na 85 pracach uwzględnionego piśmiennictwa. &lt;page nr=147&gt;<br>Praca Kornasia zajmująca się pionowymi wędrówkami chwastów, głównie zaś sprawą zawlekania nasion chwastów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!