Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
gotowana, niskoenergetyczna, to też z warzywami. Jeśli już jesteśmy przy oleju, to muszę tu dodać, że myślimy o nim w przestarzały sposób. Ten obecny kult oliwy z oliwek to głównie moda: jeśli porównać jej wartość z naszym olejem rzepakowym, to się okaże, że wskaźniki są bardzo podobne. Gdyby zerknąć w tabele, niektóre jego parametry są nawet lepsze! To już nie jest ten sam olej, co piętnaście lat temu i ma znikomą ilość kwasu erukowego.
- Jeść wszystko i popijać kompotem z suszu?- pytam, skołowana wykładem na temat wyższości świąt Bożego Narodzenia nad codzienną dietą.
- Niezupełnie - pani Lucyna wyrywa mi ostatnią deskę ratunku
gotowana, niskoenergetyczna, to też z warzywami. Jeśli już jesteśmy przy oleju, to muszę tu dodać, że myślimy o nim w przestarzały sposób. Ten obecny kult oliwy z oliwek to głównie moda: jeśli porównać jej wartość z naszym olejem rzepakowym, to się okaże, że wskaźniki są bardzo podobne. Gdyby zerknąć w tabele, niektóre jego parametry są nawet lepsze! To już nie jest ten sam olej, co piętnaście lat temu i ma znikomą ilość kwasu erukowego.<br>- Jeść wszystko i popijać kompotem z suszu?- pytam, skołowana wykładem na temat wyższości świąt Bożego Narodzenia nad codzienną dietą.<br>- Niezupełnie - pani Lucyna wyrywa mi ostatnią deskę ratunku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego