Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
bezsporny. Zespół profesora Antonina Holego z Instytutu Chemii Organicznej i Biochemii opracował preparat Vierad, który jest najważniejszym składnikiem nowego leku o nazwie Truvada. Drugi składnik leku, emtriva, pochodzi z laboratoriów amerykańskich. Truvada pozwoli chorym na AIDS, biorącym każdego dnia w ściśle określonych porach kilkanaście różnych pigułek, zażywać dziennie tylko jedną tabletkę, w której skład wchodzą wszystkie niezbędne substancje.
We wczesnym stadium choroby lek skutecznie niszczy wirusa HIV, natomiast chorym w fazie zaawansowanej znacznie przedłuża życie. Jego zaletą będzie niska cena, co pozwoli na udzielanie pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV w biednych krajach Afryki i Azji.
Amerykańska firma Gielad Sciences, czescy naukowcy
bezsporny. Zespół profesora &lt;name type="person"&gt;Antonina Holego&lt;/&gt; z &lt;name type="org"&gt;Instytutu Chemii Organicznej i Biochemii&lt;/&gt; opracował preparat Vierad, który jest najważniejszym składnikiem nowego leku o nazwie Truvada. Drugi składnik leku, emtriva, pochodzi z laboratoriów amerykańskich. Truvada pozwoli chorym na AIDS, biorącym każdego dnia w ściśle określonych porach kilkanaście różnych pigułek, zażywać dziennie tylko jedną tabletkę, w której skład wchodzą wszystkie niezbędne substancje.<br>We wczesnym stadium choroby lek skutecznie niszczy wirusa HIV, natomiast chorym w fazie zaawansowanej znacznie przedłuża życie. Jego zaletą będzie niska cena, co pozwoli na udzielanie pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV w biednych krajach &lt;name type="place"&gt;Afryki&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Azji&lt;/&gt;.<br>Amerykańska firma &lt;name type="org"&gt;Gielad Sciences&lt;/&gt;, czescy naukowcy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego