Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Motor
Nr: 40
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1975
starannie wyważonego, równomiernego rozwoju wszystkich środków komunikacji, zwłaszcza masowej, bez zapewniania niepotrzebnego priorytetu motoryzacji indywidualnej.
Komunikacja zbiorowa też kosztuje
Inwestycje komunikacyjne są jednak wszędzie bardzo drogie i czasochłonne, a zbiorowa komunikacja pasażerska w miastach zmagać się musi z problemami szczytów przewozowych oraz koniecznością utrzymywania dla potrzeb tych szczytów kosztownych rezerw taborowych i kadrowych. Nie zawsze jest to możliwe bez subwencjonowania przedsiębiorstw miejskiej komunikacji publicznej ze skarbu państwa. W wielu krajach potrzebne środki na ten cel płyną właśnie z pośrednich lub bezpośrednich podatków płaconych przez właścicieli samochodów osobowych.
Z drugiej strony wiadomo, że kryzys paliwowy i podwyższenie cen paliw, potęgujące powszechne niemal
starannie wyważonego, równomiernego rozwoju wszystkich środków komunikacji, zwłaszcza masowej, bez zapewniania niepotrzebnego priorytetu motoryzacji indywidualnej.<br>&lt;tit1&gt;Komunikacja zbiorowa też kosztuje&lt;/&gt;<br> Inwestycje komunikacyjne są jednak wszędzie bardzo drogie i czasochłonne, a zbiorowa komunikacja pasażerska w miastach zmagać się musi z problemami szczytów przewozowych oraz koniecznością utrzymywania dla potrzeb tych szczytów kosztownych rezerw taborowych i kadrowych. Nie zawsze jest to możliwe bez subwencjonowania przedsiębiorstw miejskiej komunikacji publicznej ze skarbu państwa. W wielu krajach potrzebne środki na ten cel płyną właśnie z pośrednich lub bezpośrednich podatków płaconych przez właścicieli samochodów osobowych.<br> Z drugiej strony wiadomo, że kryzys paliwowy i podwyższenie cen paliw, potęgujące powszechne niemal
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego