Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
w teczce Małgorzaty Niezabitowskiej.

W każdej notatce informacyjnej sporządzanej przez oficera SB z TW "Nowakiem" jest część zatytułowana "omówienie", w której esbek zamieszcza uwagi na temat zachowania agenta - czy wydaje mu się szczery, czy gorliwie wykonuje zadania, czy nie prowadzi podwójnej gry. W jaki jeszcze sposób funkcjonariusze SB weryfikowali swoich tajnych współpracowników?

SB często nie ufała swym agentom, zwłaszcza zwerbowanym w środowisku opozycyjnym, uważanym za wrogie. Sprawdzała ich na różne sposoby. Za pośrednictwem podsłuchu pokojowego lub telefonicznego, inwigilacji, kontroli korespondencji. Typową metodą SB była weryfikacja informacji uzyskanych od jednego agenta za pomocą danych pozyskanych od innego tajnego współpracownika.

Agent "Nowak" jest
w teczce Małgorzaty Niezabitowskiej.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;W każdej notatce informacyjnej sporządzanej przez oficera SB z TW "Nowakiem" jest część zatytułowana "omówienie", w której esbek zamieszcza uwagi na temat zachowania agenta - czy wydaje mu się szczery, czy gorliwie wykonuje zadania, czy nie prowadzi podwójnej gry. W jaki jeszcze sposób funkcjonariusze SB weryfikowali swoich tajnych współpracowników?&lt;/&gt;<br><br>&lt;who2&gt;SB często nie ufała swym agentom, zwłaszcza zwerbowanym w środowisku opozycyjnym, uważanym za wrogie. Sprawdzała ich na różne sposoby. Za pośrednictwem podsłuchu pokojowego lub telefonicznego, inwigilacji, kontroli korespondencji. Typową metodą SB była weryfikacja informacji uzyskanych od jednego agenta za pomocą danych pozyskanych od innego tajnego współpracownika.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;Agent "Nowak" jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego