Typ tekstu: Książka
Autor: Zygmunt Ziembiński
Tytuł: Logika praktyczna
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1956
tu nazwy abstrakcyjne. To zaś, co mamy traktować jako zdanie w sensie logicznym, musi być wyrażeniem przynajmniej praktycznie biorąc jednoznacznym albo wypowiedzią, która wprawdzie może być różnie rozumiana, ale którą my bierzemy w jakimś jednym znaczeniu.
2. Wartość logiczna zdania
Powiedzieliśmy, że zdanie w sensie logicznym to wyrażenie stwierdzające, że tak a tak jest albo nie jest, a wobec tego - wyrażenie prawdziwe albo fałszywe. Wymaga więc wyjaśnienia, co to znaczy, że jakieś wyrażenie jest prawdziwe, czy też- że jest fałszywe w klasycznym rozumieniu tych słów.
Chociaż świat zmienia się z sekundy na sekundę, jest jednak w każdym momencie tak a tak urządzony. Poszczególne
tu nazwy abstrakcyjne. To zaś, co mamy traktować jako zdanie w sensie logicznym, musi być wyrażeniem przynajmniej praktycznie biorąc jednoznacznym albo wypowiedzią, która wprawdzie może być różnie rozumiana, ale którą my bierzemy w jakimś jednym znaczeniu.<br>&lt;tit1&gt;2. Wartość logiczna zdania&lt;/&gt;<br>Powiedzieliśmy, że zdanie w sensie logicznym to wyrażenie stwierdzające, że tak a tak jest albo nie jest, a wobec tego - wyrażenie prawdziwe albo fałszywe. Wymaga więc wyjaśnienia, co to znaczy, że jakieś wyrażenie jest prawdziwe, czy też- że jest fałszywe w klasycznym rozumieniu tych słów.<br>Chociaż świat zmienia się z sekundy na sekundę, jest jednak w każdym momencie tak a tak urządzony. Poszczególne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego