Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 07.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Główną Policji o informacje w tej sprawie.
Komendant główny, nadinspektor Jan Michna, odpowiedział: "Nie jest to poważny problem". Mimo to policja zapowiada, że w przyszłym tygodniu uruchomi bezpłatny telefon dla osób zlekceważonych przez funkcjonariuszy.
Policja zniekształca i fałszuje statystyki przestępczości, nie przyjmując zawiadomień od obywateli lub zniechęcając ich do składania takowych - napisaliśmy 3 marca w "Magazynie Rzeczpospolitej", relacjonując wyniki naszego dziennikarskiego śledztwa. Opisaliśmy m.in. postępowania prokuratorskie przeciwko policjantom uprawiającym takie praktyki. Sprawy o fałszowanie statystyk prowadziło dziesięć prokuratur okręgowych. Część zakończyła się wyrokami skazującymi.
((...))Jerzy Domagała


GENETYKA
Największe osiągnięcie naukowe po II wojnie światowej
Wstępna mapa genomu człowieka
Amerykańscy naukowcy
Główną Policji&lt;/name&gt; o informacje w tej sprawie.<br>Komendant główny, nadinspektor &lt;name type="person"&gt;Jan Michna&lt;/name&gt;, odpowiedział: "Nie jest to poważny problem". Mimo to policja zapowiada, że w przyszłym tygodniu uruchomi bezpłatny telefon dla osób zlekceważonych przez funkcjonariuszy.<br>&lt;name type="org"&gt;Policja&lt;/name&gt; zniekształca i fałszuje statystyki przestępczości, nie przyjmując zawiadomień od obywateli lub zniechęcając ich do składania takowych - napisaliśmy 3 marca w &lt;name type="work"&gt;"Magazynie Rzeczpospolitej"&lt;/name&gt;, relacjonując wyniki naszego dziennikarskiego śledztwa. Opisaliśmy m.in. postępowania prokuratorskie przeciwko policjantom uprawiającym takie praktyki. Sprawy o fałszowanie statystyk prowadziło dziesięć prokuratur okręgowych. Część zakończyła się wyrokami skazującymi.<br>((...))&lt;au&gt;Jerzy Domagała&lt;/au&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sex="m"&gt;<br>&lt;tit&gt;GENETYKA<br>Największe osiągnięcie naukowe po II wojnie światowej<br>Wstępna mapa genomu człowieka&lt;/tit&gt;<br>Amerykańscy naukowcy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego