Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
wyrażenia służące do obliczenia wartości kątów 10 i 10. Mianowicie, na podstawie rys. 3.5 otrzymuje się

Obliczając wartości kąta 10 należy zwrócić uwagę, że gdy

to wartość kąta 10 obliczona z (3.6) musi być zwiększona o . Zasada ta wynika z własności analizowanego mechanizmu i z własności funkcji arcus tangens.
Ponieważ

to

W rezultacie


Jest to poszukiwana zależność związująca położenie łyżki względem ramienia, określane przez kąt , z długością cylindra lTV jej mechanizmu napędowego.
W tablicy 3.2, która stanowi podsumowanie przeprowadzonych analiz, są zamieszczone wszystkie wzory służące do wyznaczania charakterystyk kinematycznych mechanizmów napędowych osprzętu podsiębiernego.
Istotą działania mechanizmów napędowych osprzętu
wyrażenia służące do obliczenia wartości kątów 10 i 10. Mianowicie, na podstawie rys. 3.5 otrzymuje się<br>&lt;gap&gt;<br>Obliczając wartości kąta 10 należy zwrócić uwagę, że gdy<br>&lt;gap&gt;<br>to wartość kąta 10 obliczona z (3.6) musi być zwiększona o . Zasada ta wynika z własności analizowanego mechanizmu i z własności funkcji arcus tangens.<br>Ponieważ<br>&lt;gap&gt;<br>to<br>&lt;gap&gt;<br>W rezultacie<br>&lt;gap&gt;<br><br>Jest to poszukiwana zależność związująca położenie łyżki względem ramienia, określane przez kąt , z długością cylindra lTV jej mechanizmu napędowego.<br>W tablicy 3.2, która stanowi podsumowanie przeprowadzonych analiz, są zamieszczone wszystkie wzory służące do wyznaczania charakterystyk kinematycznych mechanizmów napędowych osprzętu podsiębiernego.<br>Istotą działania mechanizmów napędowych osprzętu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego