Typ tekstu: Książka
Autor: Gotowała Jerzy
Tytuł: Najkrócej żyją motyle. Lotnictwo rozpoznawcze wciąż niezbędne
Rok: 1996
dniach nadeszła dla Wielkopolski cieplejsza pogoda. Jesień wielkimi krokami, zamaszyście podążała ku Odrze i choć była to dopiero końcówka sierpnia, koloryt płaskich pól nabrał złotopurpurowych barw września.
Babicz wskoczył do kabiny, zapiął podaną mu uprząż spadochronu ratowniczego i pasy wiążące. Natychmiast rozpoczął rozruch silnika, podczas gdy jego ubrany w drelich technik odsunął drabinkę i stanął w okolicy baterii gaśnic, by móc je natychmiast uruchomić w przypadku pożaru. Za moment pilot zwiększył obroty turbiny i rozpoczął dość szybkie kołowanie, mijając na stoiskach samoloty, które ukończyły już lotny dzień.
Na samym początku drogi startowej wyprowadził silnik maszyny na pełną moc, przytrzymał sekundę na
dniach nadeszła dla Wielkopolski cieplejsza pogoda. Jesień wielkimi krokami, zamaszyście podążała ku Odrze i choć była to dopiero końcówka sierpnia, koloryt płaskich pól nabrał złotopurpurowych barw września.<br>Babicz wskoczył do kabiny, zapiął podaną mu uprząż spadochronu ratowniczego i pasy wiążące. Natychmiast rozpoczął rozruch silnika, podczas gdy jego ubrany w drelich technik odsunął drabinkę i stanął w okolicy baterii gaśnic, by móc je natychmiast uruchomić w przypadku pożaru. Za moment pilot zwiększył obroty turbiny i rozpoczął dość szybkie kołowanie, mijając na stoiskach samoloty, które ukończyły już lotny dzień.<br>Na samym początku drogi startowej wyprowadził silnik maszyny na pełną moc, przytrzymał sekundę na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego