Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
ich wykonanie, ponieważ mieszczą się w pojęciu doświadczenia".
Podejrzenia prezydenta budzi jednak to, że w porównaniu z unijną dyrektywą z polskiej ustawy usunięto określenie, iż dotyczy ona także "testowania substancji i produktów". W dodatku posłowie odrzucili poprawki Senatu, które taki zapis wprowadzały. - Odrzuciliśmy senackie poprawki, bo były niezgodne z zasadami techniki legislacyjnej - tłumaczy Jerzy Czepułkowski (SLD), szef Sejmowej Komisji Europejskiej, który był sejmowym sprawozdawcą projektu kontrowersyjnej ustawy.
- Jeśli testowanie kosmetyków na zwierzętach nie będzie wymienione w ustawie, to jest zagrożenie, że będzie się odbywać na szeroką skalę, poza kontrolą - tłumaczy Jolanta Szymanek-Deresz.
Do odrzucenia prezydenckiego weta potrzeba w Sejmie 3
ich wykonanie, ponieważ mieszczą się w pojęciu doświadczenia"&lt;/&gt;.<br>Podejrzenia prezydenta budzi jednak to, że w porównaniu z unijną dyrektywą z polskiej ustawy usunięto określenie, iż dotyczy ona także &lt;q&gt;"testowania substancji i produktów"&lt;/&gt;. W dodatku posłowie odrzucili poprawki &lt;name type="org"&gt;Senatu&lt;/&gt;, które taki zapis wprowadzały. &lt;q&gt;- Odrzuciliśmy senackie poprawki, bo były niezgodne z zasadami techniki legislacyjnej&lt;/&gt; - tłumaczy &lt;name type="person"&gt;Jerzy Czepułkowski&lt;/&gt; (&lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt;), szef &lt;name type="org"&gt;Sejmowej Komisji Europejskiej&lt;/&gt;, który był sejmowym sprawozdawcą projektu kontrowersyjnej ustawy.<br>&lt;q&gt;- Jeśli testowanie kosmetyków na zwierzętach nie będzie wymienione w ustawie, to jest zagrożenie, że będzie się odbywać na szeroką skalę, poza kontrolą&lt;/&gt; - tłumaczy &lt;name type="person"&gt;Jolanta Szymanek-Deresz&lt;/&gt;.<br>Do odrzucenia prezydenckiego weta potrzeba w &lt;name type="org"&gt;Sejmie&lt;/&gt; 3
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego