Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
W roku 1935 zawarto umowę z holenderską firmą Nedinsco (będącą filią Zeissa) na budowę peryskopów dla okrętów podwodnych38.
Prawdopodobnie zawarto również umowy licencyjne z niemiecką firmą C. Zeiss na budowę celowników do armat przeciwpancernych i przeciwlotniczych oraz amerykańską firmą Kolssman na przyrządy pokładowe dla lotnictwa39.
W celu umożliwienia rozpoczęcia produkcji teodolitów dla potrzeb artylerii podpisano odpowiednią umowę ze szwajcarską firmą Wild40.
Niestety żadnej z omawianych umów nie udało się odnaleźć. Próby autora uzyskania ich od zagranicznych partnerów nie dały pozytywnych rezultatów. Francuskie firmy już nie istnieją, a pozostałe firmy w ogóle nie odpowiedziały na skierowane do nich listy.
W połowie lat
W roku 1935 zawarto umowę z holenderską firmą Nedinsco (będącą filią Zeissa) na budowę peryskopów dla okrętów podwodnych38.<br>Prawdopodobnie zawarto również umowy licencyjne z niemiecką firmą C. Zeiss na budowę celowników do armat przeciwpancernych i przeciwlotniczych oraz amerykańską firmą Kolssman na przyrządy pokładowe dla lotnictwa39.<br>W celu umożliwienia rozpoczęcia produkcji teodolitów dla potrzeb artylerii podpisano odpowiednią umowę ze szwajcarską firmą Wild40.<br>Niestety żadnej z omawianych umów nie udało się odnaleźć. Próby autora uzyskania ich od zagranicznych partnerów nie dały pozytywnych rezultatów. Francuskie firmy już nie istnieją, a pozostałe firmy w ogóle nie odpowiedziały na skierowane do nich listy.<br>W połowie lat
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego