Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 0607
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
strojach, alpejska republika przyjęła go dosyć chłodno. Nie było tłumów na lotnisku, za to były transparenty przeciwko wizycie. W gazetach pojawiły się uszczypliwe tytuły. Grupa szwajcarskich teologów ogłosiła list otwarty wzywający Jana Pawła II do dymisji z powodu stanu zdrowia. Dwadzieścia lat temu było podobnie.
Oficjalny dystans i ataki zbuntowanych teologów kontrastowały z niebywałym entuzjazmem młodzieży w maryjnym sanktuarium Einsiedeln i innych miejscach. Tym razem dosyć zmęczony, ale uśmiechnięty, papież już na lotnisku podkreślił, że przybywa, aby spotkać się przede wszystkim z młodymi katolikami Szwajcarii.
- Jest moim obowiązkiem głoszenie ewangelii. Popycha mnie on znowu na szlaki świata, aby zaproponować ewangelię na
strojach, alpejska republika przyjęła go dosyć chłodno. Nie było tłumów na lotnisku, za to były transparenty przeciwko wizycie. W gazetach pojawiły się uszczypliwe tytuły. Grupa szwajcarskich teologów ogłosiła list otwarty wzywający &lt;name type="person"&gt;Jana Pawła II&lt;/&gt; do dymisji z powodu stanu zdrowia. Dwadzieścia lat temu było podobnie.<br>Oficjalny dystans i ataki zbuntowanych teologów kontrastowały z niebywałym entuzjazmem młodzieży w maryjnym sanktuarium &lt;name type="place"&gt;Einsiedeln&lt;/&gt; i innych miejscach. Tym razem dosyć zmęczony, ale uśmiechnięty, papież już na lotnisku podkreślił, że przybywa, aby spotkać się przede wszystkim z młodymi katolikami &lt;name type="place"&gt;Szwajcarii&lt;/&gt;.<br>- &lt;q&gt;Jest moim obowiązkiem głoszenie ewangelii. Popycha mnie on znowu na szlaki świata, aby zaproponować ewangelię na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego