Typ tekstu: Książka
Autor: Berwińska Krystyna
Tytuł: Con amore
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1974
wtedy zobaczysz, co to za utwór!

- Tak od razu spróbować?
- Nie, nie. Nie miej mnie za durnia. Przemyśl to sobie i popracuj w domu. A teraz wracamy do etiudy.
Zagrałem od początku do końca, ani razu mi nie przerwał.

- Nieźle, technicznie nieźle. A interpretacja też jakby, owszem, niczego. Liryka, poezja, tkliwa śpiewność - to wszystko masz. Mógłbyś tylko starać się zagrać jeszcze wyraziściej, żeby to było niemal bliskie ludzkiej mowie - i w zadumie, i we wzburzeniu.
Cudowny jest Tata! Choćby nie wiem jak długo siedziało się nad utworem, on zawsze jeszcze potrafi znaleźć coś, nad czym warto pracować.
Po lekcji rozmowa na
wtedy zobaczysz, co to za utwór! <br><br>- Tak od razu spróbować? <br>- Nie, nie. Nie miej mnie za durnia. Przemyśl to sobie i popracuj w domu. A teraz wracamy do etiudy. <br>Zagrałem od początku do końca, ani razu mi nie przerwał. <br><br>- Nieźle, technicznie nieźle. A interpretacja też jakby, owszem, niczego. Liryka, poezja, tkliwa śpiewność - to wszystko masz. Mógłbyś tylko starać się zagrać jeszcze wyraziściej, żeby to było niemal bliskie ludzkiej mowie - i w zadumie, i we wzburzeniu. <br> Cudowny jest Tata! Choćby nie wiem jak długo siedziało się nad utworem, on zawsze jeszcze potrafi znaleźć coś, nad czym warto pracować. <br> Po lekcji rozmowa na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!