Typ tekstu: Książka
Autor: Meissner Krzysztof
Tytuł: Klasyczna teoria pola
Rok: 2002
lorentzowskiego i każdy obserwator może przyjąć je jako z góry wiadome, ustalone i identyczne z przyjętymi przez innych obserwatorów (są to współczynniki Clebscha-Gordana pomiędzy reprezentacją wektorową a iloczynem dwu reprezentacji spinorowych). Dopiero działanie macierzy . na transformujący się stan daje w wyniku obiekt o właściwych własnościach lorentzowskich.
Zawsze można dokonać transformacji podobieństwa


i przejść w ten sposób do innego zbioru (ustalonych) macierzy Diraca, ale nie ma to nic wspólnego z transformacją Lorentza do innego układu odniesienia.
Z faktu, że , wynika, że zawsze istnieje taka baza, dla której

i na ogół takie bazy wybieramy. Jeżeli przejście od bazy do bazy dane jest
lorentzowskiego i każdy obserwator może przyjąć je jako z góry wiadome, ustalone i identyczne z przyjętymi przez innych obserwatorów (są to współczynniki Clebscha-Gordana pomiędzy reprezentacją wektorową a iloczynem dwu reprezentacji spinorowych). Dopiero działanie macierzy . &lt;gap&gt; na transformujący się stan daje w wyniku obiekt o właściwych własnościach lorentzowskich. <br>Zawsze można dokonać transformacji podobieństwa <br>&lt;gap&gt;<br>&lt;page nr=36&gt;<br>i przejść w ten sposób do innego zbioru (ustalonych) macierzy Diraca, ale nie ma to nic wspólnego z transformacją Lorentza do innego układu odniesienia. <br>Z faktu, że &lt;gap&gt;, wynika, że zawsze istnieje taka baza, dla której <br>&lt;gap&gt;<br>i na ogół takie bazy wybieramy. Jeżeli przejście od bazy do bazy dane jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego