Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
były wyższe. Przynajmniej - jeśli miernikiem kosztów społecznych będzie ten wskaźnik kondycji społeczeństwa, jakim są samobójstwa.

Wszystko to świadczy jednak o relatywnie lepszej, nie zaś dobrej sytuacji Polski. O niższych - lecz nie o niskich - wskaźnikach śmierci samobójczej. Tego dowodzi analiza samobójstw W 1996 roku, a także (a może raczej zwłaszcza) prześledzenie trendów i dynamiki zjawiska w latach 1951 - 1995.

Samobójstwa zakończone śmiercią w roku 1996 popełniły według statystyki policyjnej 5334 osoby, co w przeliczeniu na 100 000 ludności daje wskaźnik 13,8. Struktura płci i wieku (pięciokrotnie częstsze samobójstwa mężczyzn niż kobiet, przewaga samobójców w wieku średnim) pozostała praktycznie nie zmieniona.

Wskaźniki
były wyższe. Przynajmniej - jeśli miernikiem kosztów społecznych będzie ten wskaźnik kondycji społeczeństwa, jakim są samobójstwa.<br><br>Wszystko to świadczy jednak o relatywnie lepszej, nie zaś dobrej sytuacji Polski. O niższych - lecz nie o niskich - wskaźnikach śmierci samobójczej. Tego dowodzi analiza samobójstw W 1996 roku, a także (a może raczej zwłaszcza) prześledzenie trendów i dynamiki zjawiska w latach 1951 - 1995.<br><br>Samobójstwa zakończone śmiercią w roku 1996 popełniły według statystyki policyjnej 5334 osoby, co w przeliczeniu na 100 000 ludności daje wskaźnik 13,8. Struktura płci i wieku (pięciokrotnie częstsze samobójstwa mężczyzn niż kobiet, przewaga samobójców w wieku średnim) pozostała praktycznie nie zmieniona.<br><br>Wskaźniki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego