Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
dezintegracji społeczeństwa, a nie jako przejaw dezintegracji osobowości samobójcy. Nie oznacza to lekceważenia indywidualnych motywów działań samobójczych, ale przesunięcie zainteresowań z działań jednostkowych na działania stanowiące ich wspólny mianownik: warunki społeczne zapobiegające lub sprzyjające zamachom na własne życie. Wyraźne są ich wymierne wyznaczniki dowodzące zróżnicowanego nasilenia i zmienności lub stałości trendów społecznych.

Próbą takiej analizy jest ta właśnie książka. Nie pierwsza co prawda - ale zważywszy tendencje ciągłości i zmiany we współczesnym polskim społeczeństwie - być może nie ostatnia. Dla socjologa perspektywa analizy najczulszego wskaźnika integracji i kondycji społeczeństwa jest bowiem pokusą nie do odrzucenia.

METODY BADANIA I ANALIZY ZJAWISKA

Przyjęta w tej
dezintegracji społeczeństwa, a nie jako przejaw dezintegracji osobowości samobójcy. Nie oznacza to lekceważenia indywidualnych motywów działań samobójczych, ale przesunięcie zainteresowań z działań jednostkowych na działania stanowiące ich wspólny mianownik: warunki społeczne zapobiegające lub sprzyjające zamachom na własne życie. Wyraźne są ich wymierne wyznaczniki dowodzące zróżnicowanego nasilenia i zmienności lub stałości trendów społecznych.<br><br> Próbą takiej analizy jest ta właśnie książka. Nie pierwsza co prawda - ale zważywszy tendencje ciągłości i zmiany we współczesnym polskim społeczeństwie - być może nie ostatnia. Dla socjologa perspektywa analizy najczulszego wskaźnika integracji i kondycji społeczeństwa jest bowiem pokusą nie do odrzucenia.<br><br>&lt;tit&gt; METODY BADANIA I ANALIZY ZJAWISKA&lt;/&gt;<br><br>Przyjęta w tej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego