Typ tekstu: Książka
Autor: Sapkowski Andrzej
Tytuł: Narrenturm
Rok wydania: 2003
Rok powstania: 2002
w krzakach się odda, w kroczu przyjemnie zamrowiło. Nic to, pomyślał, nic to, mnie od podobnych rozkoszy z Adelą dzielą też już tylko chwile.
- Tędy - Szarlej z właściwym sobie wyczuciem poprowadził ich między budy kowali i płatnerzy. - Dajcie wierzchowce tu, do płotu. I chodźcie tędy, tu luźniej.
- Spróbujmy podejść bliżej trybuny - powiedział Reynevan. - Jeśli Adela tu jest, to...
Jego słowa zagłuszyły fanfary.
- Aux honneurs, seigneurs chevaliers et escuiers! - zakrzyknął gromko marszałek heroldów, gdy fanfary przebrzmiały. - Aux honneurs! Aux honneurs!
Dewizą księcia Jana była nowoczesność. I europejskość. Wyróżniając się w tym względzie nawet pośród Piastów śląskich, książę ziębicki cierpiał na kompleks prowincjusza
w krzakach się odda, w kroczu przyjemnie zamrowiło. Nic to, pomyślał, nic to, mnie od podobnych rozkoszy z Adelą dzielą też już tylko chwile. <br>- Tędy - Szarlej z właściwym sobie wyczuciem poprowadził ich między budy kowali i płatnerzy. - Dajcie wierzchowce tu, do płotu. I chodźcie tędy, tu luźniej. <br>- Spróbujmy podejść bliżej trybuny - powiedział Reynevan. - Jeśli Adela tu jest, to... <br>Jego słowa zagłuszyły fanfary.<br>- Aux honneurs, seigneurs chevaliers et escuiers! - zakrzyknął gromko marszałek heroldów, gdy fanfary przebrzmiały. - Aux honneurs! Aux honneurs! <br>Dewizą księcia Jana była nowoczesność. I europejskość. Wyróżniając się w tym względzie nawet pośród Piastów śląskich, książę ziębicki cierpiał na kompleks prowincjusza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego