Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Ze wstępnych wyników egzaminów, do których dotarła "Rz", wynika, że zdecydowanie najlepiej wypadli nasi kandydaci na audytorów.
W Brukseli zakończyło się sprawdzanie testów, które odbyły się w połowie grudnia 2003 roku. Ich celem jest wyłonienie urzędników instytucji unijnych z 10 państw, które przyłączą się do Wspólnoty w maju. Po pierwszej turze egzaminów okazało się, że do drugiego etapu - egzaminu ustnego - spośród Polaków zakwalifikowało się 2,1 osoby na jedno miejsce. Podobnie wypadli Czesi i Węgrzy. Spośród Litwinów, Łotyszów i Maltańczyków chętnych do pracy w Brukseli, po pierwszym odsiewie, zostało niewielu więcej niż przysługujących ich państwom miejsc.
Z 7399 Polaków, którzy zgłosili
Ze wstępnych wyników egzaminów, do których dotarła &lt;name type="tit"&gt;"Rz"&lt;/&gt;, wynika, że zdecydowanie najlepiej wypadli nasi kandydaci na audytorów.&lt;/&gt;<br>W &lt;name type="place"&gt;Brukseli&lt;/&gt; zakończyło się sprawdzanie testów, które odbyły się w połowie grudnia 2003 roku. Ich celem jest wyłonienie urzędników instytucji unijnych z 10 państw, które przyłączą się do &lt;name type="org"&gt;Wspólnoty&lt;/&gt; w maju. Po pierwszej turze egzaminów okazało się, że do drugiego etapu - egzaminu ustnego - spośród Polaków zakwalifikowało się 2,1 osoby na jedno miejsce. Podobnie wypadli Czesi i Węgrzy. Spośród Litwinów, Łotyszów i Maltańczyków chętnych do pracy w &lt;name type="place"&gt;Brukseli&lt;/&gt;, po pierwszym odsiewie, zostało niewielu więcej niż przysługujących ich państwom miejsc.<br>Z 7399 Polaków, którzy zgłosili
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego