Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
jak u urzędnika wykonującego niepotrzebne czynności. Nabierały w końcu ważności i samodzielnego bytu, układały się już bez trudu, a nawet przybywało ich samorzutnie do tego stopnia, że A. zaczęła nie mieć czasu.

Cały smutek świata

Najgorszy rodzaj samotności - starcza i dziecinna. Spośród 2 468 300 gospodarstw jednoosobowych 54,6 proc. tworzą samotni ludzie starsi. Spośród tych jednoosobowych 43,7 proc. - to stare kobiety, a tylko 10 proc. - mężczyźni. Oni, jeśli już dożywają starszego wieku, są ze swymi żonami do śmierci, podczas gdy wiele kobiet już po 60 zostaje wdowami. A w tym wieku szanse na małżeństwo są żadne.

Dla samotnych seniorów
jak u urzędnika wykonującego niepotrzebne czynności. Nabierały w końcu ważności i samodzielnego bytu, układały się już bez trudu, a nawet przybywało ich samorzutnie do tego stopnia, że A. zaczęła nie mieć czasu.<br><br>&lt;tit&gt;Cały smutek świata&lt;/&gt;<br><br>Najgorszy rodzaj samotności - starcza i dziecinna. Spośród 2 468 300 gospodarstw jednoosobowych 54,6 proc. tworzą samotni ludzie starsi. Spośród tych jednoosobowych 43,7 proc. - to stare kobiety, a tylko 10 proc. - mężczyźni. Oni, jeśli już dożywają starszego wieku, są ze swymi żonami do śmierci, podczas gdy wiele kobiet już po 60 zostaje wdowami. A w tym wieku szanse na małżeństwo są żadne.<br><br>&lt;tit&gt;Dla samotnych seniorów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego