Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 10.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
miesięcy. Obozy rozwiązano 1 kwietnia 1954 roku, ale ostatnich więźniów zwolniono dopiero w listopadzie 1955 roku, z wilczym biletem, który rzutował na ich dalsze możliwości zatrudnienia.
Autorzy pracy "Zbrodnie reżimu komunistycznego na Słowacji" przypominają, że w latach 1948 - 1989 zamordowano 750 osób z powodu ich przekonań politycznych. Co najmniej 70 tysięcy otrzymało surowe wyroki za przestępstwa przeciw reżimowi, a 20 tysięcy zmuszono do opuszczenia kraju. 7 tysięcy zostało wywiezionych na Syberię. Dla przeciwników komunizmu wybudowano 120 więzień.
W połowie listopada słowacki Instytut Pamięci Narodu (UPN) opublikuje na swoich stronach internetowych nazwiska Słowaków, którzy mieli związki ze Służbą Bezpieczeństwa komunistycznej Czechosłowacji.
z
miesięcy. Obozy rozwiązano 1 kwietnia 1954 roku, ale ostatnich więźniów zwolniono dopiero w listopadzie 1955 roku, z wilczym biletem, który rzutował na ich dalsze możliwości zatrudnienia.<br>Autorzy pracy "Zbrodnie reżimu komunistycznego na &lt;name type="place"&gt;Słowacji&lt;/&gt;" przypominają, że w latach 1948 - 1989 zamordowano 750 osób z powodu ich przekonań politycznych. Co najmniej 70 tysięcy otrzymało surowe wyroki za przestępstwa przeciw reżimowi, a 20 tysięcy zmuszono do opuszczenia kraju. 7 tysięcy zostało wywiezionych na &lt;name type="place"&gt;Syberię&lt;/&gt;. Dla przeciwników komunizmu wybudowano 120 więzień.<br>W połowie listopada słowacki &lt;name type="org"&gt;Instytut Pamięci Narodu (UPN)&lt;/&gt; opublikuje na swoich stronach internetowych nazwiska Słowaków, którzy mieli związki ze &lt;name type="org"&gt;Służbą Bezpieczeństwa&lt;/&gt; komunistycznej &lt;name type="place"&gt;Czechosłowacji&lt;/&gt;.<br>&lt;au&gt;&lt;gap&gt; z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego