Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 21
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Cargo, zgodnie z przepisem o kupowaniu nieruchomości przez cudzoziemców. O takie zezwolenie w ogóle nie wystąpiono. Prościej było obejść przepis i utworzyć polską spółkę. Faktycznie jednak nic się nie zmieniło; lotnisko nadal pozostawało w rękach tych samych osób z Grand Ltd.

W tej sytuacji zarząd WSK PZL złożył w maju ub.r. doniesienie do prokuratury w Mielcu. Jego zdaniem przewłaszczenia dokonano z naruszeniem formalnych wymogów: umowę podpisali bez wiedzy zarządu dwaj jego członkowie, Wiesław W. i Bogusław B., nie poinformowano rady nadzorczej, nie zasięgnięto opinii biura prawnego, nie było też zgody na przewłaszczenie drugiego wspólnika, Zakładu Lotniczego.
Prokuratura rejonowa miała widać
Cargo, zgodnie z przepisem o kupowaniu nieruchomości przez cudzoziemców. O takie zezwolenie w ogóle nie wystąpiono. Prościej było obejść przepis i utworzyć polską spółkę. Faktycznie jednak nic się nie zmieniło; lotnisko nadal pozostawało w rękach tych samych osób z Grand Ltd.<br><br>W tej sytuacji zarząd WSK PZL złożył w maju ub.r. doniesienie do prokuratury w Mielcu. Jego zdaniem przewłaszczenia dokonano z naruszeniem formalnych wymogów: umowę podpisali bez wiedzy zarządu dwaj jego członkowie, Wiesław W. i Bogusław B., nie poinformowano rady nadzorczej, nie zasięgnięto opinii biura prawnego, nie było też zgody na przewłaszczenie drugiego wspólnika, Zakładu Lotniczego.<br>Prokuratura rejonowa miała widać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego