Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 14.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
wtedy Zakładom Opieki Zdrowotnej wypłacić około 1 miliarda zł, czyli np. tyle, ile w tym roku rząd pożyczył kasom chorych na wyrównanie deficytu ub.r. Tak obliczają władze Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Wbrew Trybunałowi

Za co lekarze domagają się tak wielkich sum? Całe zamieszanie wywołało orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z maja ubiegłego roku. Trybunał uznał, że rozporządzenie, które reguluje sprawę wynagrodzeń za dyżury, jest niezgodne z konstytucją i prawem pracy. Nie traktowało ono bowiem dyżurów jak godziny nadliczbowe, przez co lekarze dostali mniej pieniędzy niż powinni.
Po tym orzeczeniu na scenę wkroczył Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy. Powołując się na konstytucję i kodeks
wtedy Zakładom Opieki Zdrowotnej wypłacić około 1 miliarda zł, czyli np. tyle, ile w tym roku rząd pożyczył kasom chorych na wyrównanie deficytu ub.r. Tak obliczają władze Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.<br><br>&lt;tit&gt;Wbrew Trybunałowi&lt;/&gt;<br><br>Za co lekarze domagają się tak wielkich sum? Całe zamieszanie wywołało orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z maja ubiegłego roku. Trybunał uznał, że rozporządzenie, które reguluje sprawę wynagrodzeń za dyżury, jest niezgodne z konstytucją i prawem pracy. Nie traktowało ono bowiem dyżurów jak godziny nadliczbowe, przez co lekarze dostali mniej pieniędzy niż powinni. <br>Po tym orzeczeniu na scenę wkroczył Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy. Powołując się na konstytucję i kodeks
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego