Typ tekstu: Książka
Autor: Mrożek Sławomir
Tytuł: Vatzlav
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1968
natury, ponieważ nie są oni déracinés, ani tym bardziej dépaysés. To jedyne dwie postacie, które są naprawdę "u siebie", a takie postacie nigdy nie mogą być całkiem śmieszne (ridicule, ridiculous), choć mogą być zabawne (amusant, funny).
ŻOŁNIERZE - Znaleźć sposób, żeby ubogie kostiumy średniowiecznych pachołków, knechtów złączyły się z funkcjonalną prostotą ubiorów wojskowych. Ale nie sugerować, broń Boże, tych ostatnich natrętnie. Takim sposobem może być właśnie uniwersalna funkcjonalność, do której redukuje się odzież żołnierska przez usunięcie wszystkiego, co jest ozdobą, symbolem, wyróżnikiem epoki, miejsca itp.
Scena pusta. Podłoga-podest nachylona ku widowni. Żadnych dekoracji. Określenia: "na prawo" i "na lewo" znaczą: na
natury, ponieważ nie są oni déracinés, ani tym bardziej &lt;foreign&gt;dépaysés&lt;/&gt;. To jedyne dwie postacie, które są naprawdę "u siebie", a takie postacie nigdy nie mogą być całkiem śmieszne (&lt;foreign&gt;ridicule, ridiculous&lt;/&gt;), choć mogą być zabawne (&lt;foreign&gt;amusant, funny&lt;/&gt;).<br>ŻOŁNIERZE - Znaleźć sposób, żeby ubogie kostiumy średniowiecznych pachołków, knechtów złączyły się z funkcjonalną prostotą ubiorów wojskowych. Ale nie sugerować, broń Boże, tych ostatnich natrętnie. Takim sposobem może być właśnie uniwersalna funkcjonalność, do której redukuje się odzież żołnierska przez usunięcie wszystkiego, co jest ozdobą, symbolem, wyróżnikiem epoki, miejsca itp.<br>Scena pusta. Podłoga-podest nachylona ku widowni. Żadnych dekoracji. Określenia: "na prawo" i "na lewo" znaczą: na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego