Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
r. zgłosił on do kierownika COMU szereg wniosków, w wyniku czego można było obniżyć cenę lornetki o 18,7%, kątomierza panoramowego o 1,8%, kątomierza busoli o 3,8%, a celownika do ckm o 3,1%15.
Do obowiązków rzeczoznawcy należało również opiniowanie warunków technicznych na przyrządy importowane przez KZU, uczestniczenie w komisjach powoływanych przez szefa Departamentu Uzbrojenia, mających na celu odbiór pierwszych egzemplarzy nowo produkowanych przyrządów lub rozstrzyganie sporów miedzy odbiorcą a dostawcą. Miał on również prawo kontroli dokumentów odzwierciedlających koszty wytwarzania zamówionych przyrządów, co przeciwdziałało próbom zawyżania ich cen.
Przedstawione do odbioru przyrządy sprawdzano w 100% na zgodność z
r. zgłosił on do kierownika COMU szereg wniosków, w wyniku czego można było obniżyć cenę lornetki o 18,7%, kątomierza panoramowego o 1,8%, kątomierza busoli o 3,8%, a celownika do ckm o 3,1%15.<br>Do obowiązków rzeczoznawcy należało również opiniowanie warunków technicznych na przyrządy importowane przez KZU, uczestniczenie w komisjach powoływanych przez szefa Departamentu Uzbrojenia, mających na celu odbiór pierwszych egzemplarzy nowo produkowanych przyrządów lub rozstrzyganie sporów miedzy odbiorcą a dostawcą. Miał on również prawo kontroli dokumentów odzwierciedlających koszty wytwarzania zamówionych przyrządów, co przeciwdziałało próbom zawyżania ich cen.<br>Przedstawione do odbioru przyrządy sprawdzano w 100% na zgodność z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego