Typ tekstu: Prasa
Tytuł: CKM
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
swoim ofiarom.


KRWAWA TERAPIA
CKM: Czy to prawda, że seryjni mordercy są wybitnie inteligentni?
Maria Grabowska-Pankiewicz: Niewątpliwie trzeba być inteligentnym, aby zostać seryjnym mordercą. Bez tego nie da się precyzyjnie zaplanować i zrealizować zabójstwa, a potem zatrzeć śladów.
- Czym jeszcze charakteryzuje się człowiek chory na zabijanie?
- Ma poważnie zaburzoną uczuciowość wyższą, czyli - używając nomenklatury Freudowskiej - superego. Ta struktura kształtuje się w dzieciństwie, kiedy uczymy się odróżniać dobro od zła i przyswajamy sobie normy współżycia społecznego. I jeżeli ktoś wychowuje się w rodzinie patologicznej, ma mniejszą możliwość prawidłowego rozwoju superego.
- Dlaczego tak często morderstwa popełniane przez seryjnych zabójców mają podłoże seksualne
swoim ofiarom.&lt;/div&gt;<br><br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;KRWAWA TERAPIA&lt;/tit&gt;<br>CKM: Czy to prawda, że seryjni mordercy są wybitnie inteligentni?<br>Maria Grabowska-Pankiewicz: Niewątpliwie trzeba być inteligentnym, aby zostać seryjnym mordercą. Bez tego nie da się precyzyjnie zaplanować i zrealizować zabójstwa, a potem zatrzeć śladów. <br>- Czym jeszcze charakteryzuje się człowiek chory na zabijanie?<br>- Ma poważnie zaburzoną uczuciowość wyższą, czyli - używając nomenklatury Freudowskiej - superego. Ta struktura kształtuje się w dzieciństwie, kiedy uczymy się odróżniać dobro od zła i przyswajamy sobie normy współżycia społecznego. I jeżeli ktoś wychowuje się w rodzinie patologicznej, ma mniejszą możliwość prawidłowego rozwoju superego.<br>- Dlaczego tak często morderstwa popełniane przez seryjnych zabójców mają podłoże seksualne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego