Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
ujęciu statycznym
8.2.1.Krawędzie wywrotu
We wszelkich analizach, obliczeniach i pomiarach związanych ze statecznością, występuje pojęcie krawędzi wywrotu. Zwykle przyjmuje się, że krawędzią wywrotu jest oś umownego przegubu, za pomocą którego podwozie koparki jest połączone z podłożem (rys. 8.3).
Norma PN-ISO 10567 : 1996, podająca zasady wyznaczania udźwigu koparek hydraulicznych, określa krawędzie wywrotu dla koparek gąsienicowych (rys. 8.3) i dla koparek kołowych (rys. 8.4). Ich położenie jest uzależnione od konstrukcji elementów układu jezdnego koparki (rys. 8.5) i jest zdefiniowane następująco:
Dla podwozi gąsienicowych: krawędź wywrotu do przodu lub do tyłu jest krawędzią przecięcia płaszczyzny, przechodzącej
ujęciu statycznym&lt;/&gt;<br>&lt;tit1&gt;8.2.1.Krawędzie wywrotu&lt;/&gt;<br>We wszelkich analizach, obliczeniach i pomiarach związanych ze statecznością, występuje pojęcie krawędzi wywrotu. Zwykle przyjmuje się, że krawędzią wywrotu jest oś umownego przegubu, za pomocą którego podwozie koparki jest połączone z podłożem (rys. 8.3).<br>Norma PN-ISO 10567 : 1996, podająca zasady wyznaczania udźwigu koparek hydraulicznych, określa krawędzie wywrotu dla koparek gąsienicowych (rys. 8.3) i dla koparek kołowych (rys. 8.4). Ich położenie jest uzależnione od konstrukcji elementów układu jezdnego koparki (rys. 8.5) i jest zdefiniowane następująco:<br>Dla podwozi gąsienicowych: krawędź wywrotu do przodu lub do tyłu jest krawędzią przecięcia płaszczyzny, przechodzącej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego