Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 9/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
wicepremier Julii Tymoszenko.
Protestujący maszerowali ulicami Kijowa. Żądano ustąpienia prezydenta Leonida Kuczmy.
Kolumna demonstrantów sformowała się na jednym z głównych placów miasta. Ku zaskoczeniu obserwatorów nie ruszyła jednak w stronę aresztu śledczego na Łukianiwce, ale pod dom, gdzie mieszka Leonid Kuczma. Skandowano: "Precz z Kuczmą!", "Ukraina bez Kuczmy!".
Następnie protestujący udali się pod areszt śledczy, aby złożyć życzenia Tymoszenko z okazji uroczyście obchodzonego Dnia Kobiet. Przed bramą aresztu, do którego dostępu broniła milicja, odbył się wiec. Wystąpili na nim czołowi przedstawiciele opozycji.
Była wicepremier ukraińskiego rządu Julia Tymoszenko zaapelowała - z aresztu - do opozycji o jedność.
Według niej tylko w taki sposób
wicepremier Julii Tymoszenko. <br>Protestujący maszerowali ulicami Kijowa. Żądano ustąpienia prezydenta Leonida Kuczmy. <br>Kolumna demonstrantów sformowała się na jednym z głównych placów miasta. Ku zaskoczeniu obserwatorów nie ruszyła jednak w stronę aresztu śledczego na Łukianiwce, ale pod dom, gdzie mieszka Leonid Kuczma. Skandowano: "Precz z Kuczmą!", "Ukraina bez Kuczmy!".<br>Następnie protestujący udali się pod areszt śledczy, aby złożyć życzenia Tymoszenko z okazji uroczyście obchodzonego Dnia Kobiet. Przed bramą aresztu, do którego dostępu broniła milicja, odbył się wiec. Wystąpili na nim czołowi przedstawiciele opozycji.<br>Była wicepremier ukraińskiego rządu Julia Tymoszenko zaapelowała - z aresztu - do opozycji o jedność. <br>Według niej tylko w taki sposób
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego