Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
grupie znalazły się także osoby starsze, często przypominające o swoim wieku, a co za tym idzie - doświadczeniu. Aby od samego początku nie stwarzać konfliktów, Malwina unikała kategorycznego, ostrego tonu przy wydawaniu poleceń. Zamiast zażądać przedstawienia skończonego projektu kampanii we wtorek o godz. 15.00, mówiła: "Byłoby super, gdyby wszystkim nam udało się mieć jutro wolne popołudnie". W ten nieco zawoalowany sposób zobowiązywała podwładnych do wykonania zadania w ustalonym przez siebie terminie. Cel został osiągnięty.
Malwina zastosowała metodę nazywaną "niebezpośredniością". Specjaliści coraz częściej przyznają, że właśnie niebezpośrednie przekazywanie próśb podwładnym przynosi bardziej pożądane skutki niż nie znoszący sprzeciwu ton.
Zachowanie takie, wbrew
grupie znalazły się także osoby starsze, często przypominające o swoim wieku, a co za tym idzie - doświadczeniu. Aby od samego początku nie stwarzać konfliktów, Malwina unikała kategorycznego, ostrego tonu przy wydawaniu poleceń. Zamiast zażądać przedstawienia skończonego projektu kampanii we wtorek o godz. 15.00, mówiła: "Byłoby super, gdyby wszystkim nam udało się mieć jutro wolne popołudnie". W ten nieco zawoalowany sposób zobowiązywała podwładnych do wykonania zadania w ustalonym przez siebie terminie. Cel został osiągnięty.<br>Malwina zastosowała metodę nazywaną "niebezpośredniością". Specjaliści coraz częściej przyznają, że właśnie niebezpośrednie przekazywanie próśb podwładnym przynosi bardziej pożądane skutki niż nie znoszący sprzeciwu ton.<br>Zachowanie takie, wbrew
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego