Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
ich rówieśnicy z warstw "dolnych". Wcześniej też rozpoczynają dojrzewanie płciowe. Jak to wygląda w Polsce? Oto relacja o wynikach najnowszych badań.
Różnice między warstwami społecznymi pod względem wielkości ciała osiągają maksimum w okresie pokwitania; patem maleją, ale nie znikają i pozostają wyraźne również po ukończeniu wzrastania.
Jedynym, jak dotąd, dobrze udokumentowanym wyjątkiem od tych reguł jest Szwecja, gdzie w połowie lat siedemdziesiątych wśród dzieci miejskich nie stwierdzono już istotnych różnic - pod względem wzrostu oraz wieku pierwszej menstruacja u dziewcząt (tzw. menarcha) między warstwami społecznymi określonymi wykształceniem ojca i poziomem dochodów na członka rodziny.
Od dawna znana jest uderzająca wrażliwość tych wskaźników
ich rówieśnicy z warstw "dolnych". Wcześniej też rozpoczynają dojrzewanie płciowe. Jak to wygląda w Polsce? Oto relacja o wynikach najnowszych badań.<br>Różnice między warstwami społecznymi pod względem wielkości ciała osiągają maksimum w okresie pokwitania; patem maleją, ale nie znikają i pozostają wyraźne również po ukończeniu wzrastania. <br>Jedynym, jak dotąd, dobrze udokumentowanym wyjątkiem od tych reguł jest Szwecja, gdzie w połowie lat siedemdziesiątych wśród dzieci miejskich nie stwierdzono już istotnych różnic - pod względem wzrostu oraz wieku pierwszej menstruacja u dziewcząt (tzw. menarcha) między warstwami społecznymi określonymi wykształceniem ojca i poziomem dochodów na członka rodziny. <br>Od dawna znana jest uderzająca wrażliwość tych wskaźników
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego