Typ tekstu: Książka
Autor: Sekuła Helena
Tytuł: Ślad węża
Rok: 2004
Hmn, nowa jakość, nieboszczyk polityczny? - Anonim nostalgicznie spogląda za Brzytwą, boi się jej aroganckiej dezynwoltury i ponad wszystko pragnie wywiadu.
- Masochiści - diagnozuje Besserwisser.
- Kaczęta! - przystaje przy nich Wszystkowiedzący. Ona z zawodu jest specjalistką od rozróżniania płci ledwo wyklutych kaczych piskląt.
- Raczej wilczki z nieposkromionym apetytem - wzdycha wymownie Autorytet.
Kanapowiec - zapoznany, ukradkiem, ukradkiem obserwuje Brzytwę i jak alkoholik wódki pragnie żeby go zauważyła, ale ona przechodzi obok jakby był tylko jeszcze jednym fotelem na wygiętych nóżkach i zatrzymuje się przy grupce młodych bez przeszłości, z przywilejem późnego urodzenia - jak powiedział kiedyś niemiecki polityk o swojej generacji.
Podano przystawki.
Ober stawia przed każdym
Hmn, nowa jakość, nieboszczyk polityczny? - Anonim nostalgicznie spogląda za Brzytwą, boi się jej aroganckiej dezynwoltury i ponad wszystko pragnie wywiadu.<br>- Masochiści - diagnozuje Besserwisser.<br>- Kaczęta! - przystaje przy nich Wszystkowiedzący. Ona z zawodu jest specjalistką od rozróżniania płci ledwo wyklutych kaczych piskląt.<br>- Raczej wilczki z nieposkromionym apetytem - wzdycha wymownie Autorytet.<br>Kanapowiec - zapoznany, ukradkiem, ukradkiem obserwuje Brzytwę i jak alkoholik wódki pragnie żeby go zauważyła, ale ona przechodzi obok jakby był tylko jeszcze jednym fotelem na wygiętych nóżkach i zatrzymuje się przy grupce młodych bez przeszłości, z przywilejem późnego urodzenia - jak powiedział kiedyś niemiecki polityk o swojej generacji.<br>Podano przystawki.<br>Ober stawia przed każdym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego