Typ tekstu: Książka
Autor: Bartosz Grzegorz
Tytuł: Druga twarz tlenu
Rok: 1995
E. coli pod względem zawartości dysmutaz. Bakterie Gram-dodatnie zawierają zwykle tylko MnSOD. O wyjątkach jeszcze wspomnimy (p. 2.2.9).
W komórkach eukariotycznych, MnSOD występuje w matriks mitochondrialnej i jej funkcją jest dysmutacja O2 uwalnianego z łańcucha oddechowego. FeSOD występuje też w chloroplastach roślin.
U drożdży S. cerevisiae MnSOD ulega silnej represji, jeśli pożywka zawiera glukozę, zwłaszcza w wysokim stężeniu (np. 10%).

2.2.7. Nieco rozważań o ewolucji dysmutaz ponadtlenkowych

Jak wyobrażamy sobie ewolucję dysmutaz ponadtlenkowych?
Niewątpliwie najistotniejszym wydarzeniem w historii naszej planety była akumulacja wody w troposferze pozwalająca na powstanie na powierzchni Ziemi zbiorników wodnych, w których mogło
E. coli pod względem zawartości dysmutaz. Bakterie Gram-dodatnie zawierają zwykle tylko MnSOD. O wyjątkach jeszcze wspomnimy (p. 2.2.9).<br>W komórkach eukariotycznych, MnSOD występuje w matriks mitochondrialnej i jej funkcją jest dysmutacja O2 uwalnianego z łańcucha oddechowego. FeSOD występuje też w chloroplastach roślin.<br>U drożdży S. cerevisiae MnSOD ulega silnej represji, jeśli pożywka zawiera glukozę, zwłaszcza w wysokim stężeniu (np. 10%).<br><br>&lt;tit&gt;2.2.7. Nieco rozważań o ewolucji dysmutaz ponadtlenkowych&lt;/&gt;<br><br>Jak wyobrażamy sobie ewolucję dysmutaz ponadtlenkowych?<br>Niewątpliwie najistotniejszym wydarzeniem w historii naszej planety była akumulacja wody w troposferze pozwalająca na powstanie na powierzchni Ziemi zbiorników wodnych, w których mogło
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego